کاغذ دیواری نکست

نکات اتخاب بهترین کاغذ دیواری

نکات گفته شده در این مقاله به شما کمک می کند تا بهترین انتخاب کاغذ دیواری را برای خانه یا محل کار خود داشته باشید.

انتخاب درست رنگ کاغذ دیواری:

رنگ به فضا روح می دهد. برای بزرگ تر نشان دادن فضا و بلند تر نشان دادن سقف از کاغذ دیواری هایی با رنگ های سبز، آبی یا بنفش استفاده کنید. رنگ های سرد ملایم به محیط آرامش می دهند در حالی که رنگ های سرد تند به محیط هیجان می دهند.

انتخاب کاغذ دیواری با رنگ های گرم مانند قرمز، زرد و نارنجی به افراد حس گرم تری می دهد. این رنگ ها برای آب و هواهای گرم بیشتر کاربرد دارند. همچنین در اتاق هایی که شمالی هستند کاغذ دیواری با رنگ گرم کاربرد بیشتری دارد. هر قدر که رنگ تند تر باشد شور و هیجان بیشتری به محیط می دهد.

کاغذ دیواری

کاغذ دیواری

کاغذ دیواری

کاغذ دیواری

مقالات کاغذ دیواری حتما بخوانید: مهمترین نکات انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی منزل

بازی با نور:

در یک اتاق شمالی یا راهروی تاریک یا جایی که پنجره بزرگی ندارد دنبال انتخاب کاغذ دیواری باشید که نور را بازتاب دهد مانند کاغذ دیواری های روشن یا کاغذ دیواری هایی که در آنها بافت متالیک بکار رفته است. همچنین کاغذ دیواری هایی را در نظر بگیرید که سطح صاف و صیقلی دارند که نور را بیشتر بازتاب دهند. کاغذ دیواری با رنگ های تیره نور را جذب می کنند و باعث می شوند که دیوار نزدیک تر به نظر برسد و در نتیجه فضا کوچک تر به نظر بیاید. کاغذ دیواری هایی که بافت درشت دارند همچنین باعث می شوند که دیوار نزدیک تر به نظر برسد.

مقالات کاغذ دیواری حتما بخوانید: انتخاب کاغذ دیواری پشت ال سی دی

انتخاب طرح:

برای اینکه فضا حالت رسمی تری پیدا کند از طرح های درشت با رنگ های جذاب استفاده کنید. برای ایجاد فضای شاد و جوانانه از طرح های ریز با فاصله زیاد مانند طرح های خال خالی استفاده کنید. طرح های ریز فضا را بزرگتر نشان می دهند. اگر می خواهید فضای خالی را مبله نشان دهید از کاغذ دیواری طرح دار درشت با رنگ های جذاب و زمینه تیره استفاده کنید.اگر می خواهید به دیوارهای صاف عمق دهید از یک کاغذ دیواری با طرح درشت مشبک استفاده کنید.

کاغذ دیواری هایی که خطوط عمودی دارند ارتفاع را بیشتر نشان داده و به فضا حالت رسمی می دهد. کلا طرح های عمودی حتی اگر به شکل گل یا طرح دیگری باشد باعث می شود سقف بلند تر به نظر برسد. طرح های افقی بیشتر برای جاهای باریک و تنگ استفاده می شود که باز تر به نظر بیاید.

کاغذ دیواری

کاغذ دیواری

رعایت اعتدال در شلوغ یا خلوت بودن دیوارها:

دیواری که هیچ طرحی ندارد ممکن است خسته کننده باشد و همچنین دیوار شلوغ هم اعصاب خرد کن است. وقتی طرح های مختلفی را برای دیوارهای مجاور هم انتخاب می کنید در نظر داشته باشید که طیف رنگی یکسانی ئاشته باشند. در کاتالوگهای کاغذ دیواری معمولا طرح هایی که با هم هماهنگ می شند در کنار هم قرار می گیرند.

کاغذ دیواری

+ نوشته شده در شنبه 6 مهر 1398ساعت 9:46 توسط کاغذ دیواری | | تعداد بازدید : 67