کاغذ دیواری نکست

کاغذدیواری آشپزخانه

کاغذدیواری آشپزخانه

آیا استفاده از کاغذدیواری برای آشپزخانه مناسب است؟ آیا زدن کاغذدیواری ارزان بین دو کابینت بالا و پایین فضا را شیک تر از کاشی می کند؟ آیا زدن کاغذدیواری روی کاشی نیاز به زیر سازی دارد؟ قابل شستشو بودن کاغذدیواری در چه حد است؟ آیا بالای گاز را راحت می شود تمیز کرد ؟ و ....
اینها همه سوالاتی هست که وقتی صحبت از بکار بردن کاغذ دیواری در آشپزخانه می شود به ذهن ما می رسد. این سولات را تک به تک پاسخ می دهیم
1- آیا استفاده از کاغذدیواری برای آشپزخانه مناسب است؟ بله امروزه خیلی ها برای مدرن تر کردن و جدید تر کردن فضای آشپزخانه کاغذدیواری قابل شستشو را روی کاشی آشپزخانه نصب می کنند.
2-آیا زدن کاغذدیواری بین دو کابینت بالا و پایین فضا را شیک تر از کاشی می کند؟ مسلما کاغذ دیواری از کاشی شیک تر و جدید تر بوده و جلوه بهتری به آشپزخانه ما می دهد.
3- آیا زدن کاغذدیواری روی کاشی نیاز به زیر سازی دارد؟دو حالت را می شود در نظر گرفت: اگر می خواهید بشود هر زمان کاغذ دیواری را کند و آشپزخانه مثل حالت قبل شده و کاشی ها تمیز باشد نباید زیر سازی انجام داد. چون چسب کاغذدیواری در آب به راحتی حل می شود و با دستمال خیس می شود کاشی ها را مثل حالت قبل کرد. ولی در این صورت درز کاشی ها کمی دیده می شود. اگر می خواهید کاغذدیواری خیلی صاف و یکدست باشد و به هیچ وجه مرز کاشی ها دیده نشود باید حتما زیر آن را زیر سازی کرد و با بتونه درز ها را پوشاند و بعد روی آن کاغذدیواری را نصب کرد.

4- قابل شستشو بودن کاغذدیواری در چه حد است؟ کلا همه کاغذ دیواری های که قابل شستشو هستند روکش وینیل دارند. روکش وینیل یک روکش پلاستیکی خیلی نازکی است که کاملا قابل شستشو است و حتی از مواد شوینده مانند اسپری های همه کاره می شود روی آن زد و با اسکاج تمیز کرد.
5- آیا بالای گاز را راحت می شود تمیز کرد؟ چون اطراف گاز روغن داغ پراکنده شده و معمولا جای آن بصورت قطرات ریز می ماند بهتر است در قسمت بالای گاز از روکش های آلومینیومی یکبار مصرف یا ورقه های فلزی استفاده کرد.

اگر شما به دنبال نو سازی آشپزخانه یعنی قلب خانه خود هستید، جای دیگری جستجو نکنید. دیوار پوش و کاغذ دیواری بخش مهمی از تزئینات هستند، با این حال اغلب افراد در آشپزخانه به دنبال تغییرات جدیدی هستند.
اما چون روز به روز آشپزخانه ها کوچک تر می شوند، یک رویکرد جدید مورد نیاز است. استفاده از کاغذ دیواری فضای آشپزخانه را از حالت رسمی و بی روح در می آورد و روح و جلای نو بودن به آشپزخانه می دهد. آشپزخانه فضایی است که خانم خانه مدت های زیادی از وقت روز را درآن می گذراند. پس دلنشین بودن و نو سازی این فضا از مهمترین اقدامات بازسازی محسوب می شود. با استفاده از کاغذ دیواری و نور پردازی مناسب می توان فضاسازی زیبایی ایجاد کرد. مثلا جایی که میز نهار خوری قرار داده شده فضای متفاوتی از جایی که ظرفشویی یا گاز قرار داده شده داشته باشد. با استفاده از کاغذ دیواری آشپزخانه خود را به جای مهم و کانونی خانه تبدیل کنید. این عکس ها به شما کمک کمی کند تا آشپزخانه منزل خود را با مناسب ترین قیمت و پر بازده ترین حالت مدرن کنید.

کاغذ دیواری آشپزخانه
آشپزخانه قلب خانه است. آشپزخانه جایی است که خانم ها وقت قابل توجهی را در آن صرف می کنند. دکوراسیون زیبای آشپزخانه نه تنها به زیبایی و شیک بودن خانه اضافه می کند، بلکه حسی خوب را به افراد خانه و کسانی که در آن هستند القا می کند. به همین دلیل دکوراسیون آشپزخانه اهمیت زیادی دارد. از طرفی به کار بردن کابینت های خیلی شیک یا یخچال یک برند معروف بسیار گران قیمت است. به همین دلیل بیشتر هزینه دکوراسیون داخلی منزل در آشپزخانه صرف می شود.
معمولا از قدیم دیوار آشپزخانه را کاشی یا سنگ کار می کردند. امروزه هم کاشی های زیبای سرامیکی و شیشه ای و همچنین سنگ آنتیک گزینه های خوبی برای دیوارهای بین کابینت است. اما برای ایجاد تنوع و افزایش زیبایی آشپزخانه بهتر است قسمتی از دیوارهای آنرا با کاغذ دیواری بپوشانید.


در کدام قسمت آشپزخانه کاغذ دیواری نصب کنیم؟
همانطور که میدانید بخشی از دیوارهای آشپزخانه فضای بین کابینت و بالای سینک و اجاق گاز است. اینجا فضایی است که زیاد در معرض پاشیدن ذرات آب و چربی و روغن قرار دارد. با اینکه کاغذ دیواری های باکیفیت و قابل شستشو به سختی چرک و کثیفی جذب می کنند و قابل تمیز کردن هم هستند، اما بهتر است در این قسمت از دیوار آشپزخانه کاغذ دیواری نصب نشود. چراکه میزان رطوبت و کثیفی آنقدر بالاست که به مرور زمان باعث خراب شدن کاغذ دیواری می شود.
معمولا در هر آشپزخانه یک یا دو دیوار روبروی سینک و اجاق قرار دارد که در معرض آب نیست. این دیوارها بهترین فضا برای نصب کاغذ دیواری است. اگر از کاغذ دیواری مرغوب استفاده کنید، مطمئنا ماندگاری آن مانند کاغذ دیواری در سایر قسمت های خانه خواهد بود و قابل شستشو نیز هست. نصب کاغذ دیواری در بخشی از دیوار آشپزخانه از جدیدترین طرح های دکوراسیون آشپزخانه است که بسیار زیبا و پرطرفدار است.

چه طرح کاغذ دیواری مناسب آشپزخانه است؟
در هر آلبوم کاغذ دیواری کم و بیش چند نمونه کاغذ دیواری آشپزخانهوجود دارد که با طرح و مدل خاص آشپزخانه ساخته شده است. در زیر چند نمونه کاغذ دیواری مخصوص آشپزخانه را مشاهده می کنید که طرح هایی خاص و منحصر به فرد دارد:

لازم است بدانید که در انتخاب مدل کاغذ دیواری مناسب آشپزخانه هیچ محدودیتی وجود ندارد. بلکه می توانید بر حسب سلیقه و فضای رنگ و دکور آشپزخانه خود، هر طرحی را انتخاب کنید. لیکن طرح های ساده یا مدرن بهترین انتخاب برای آشپزخانه است. در زیر نمونه هایی از کاغذ دیواری را مشاهده می کنید که طرح خاص آشپزخانه نیست، اما در آشپزخانه به کار رفته است و بسیار هم زیبا شده است:


کاغذ دیواری چه برتری نسبت به کاشی- سرامیک، سنگ آنتیک و رنگ برای دیوار آشپزخانه دارد؟

همانطور که گفته شد، بهتر است در فضای بین کابینت و بالای سینک و اجاق گاز، از کاغذ دیواری استفاده نشود. سرامیک و سنگ آنتیک هر دو گزینه خوبی برای این قسمت از دیوار آشپزخانه است. بخصوص اینکه می توانید به جای کاشی، از تایل آلومینیومی و تایل شیشه ای هم استفاده کنید که هر کدام زیبایی خاص خود را دارد.
اما به کار بردن کاغذ دیواری برای دکور سایر دیوارهای آشپزخانه مزیت های زیادی نسبت به کاشی سرامیک و سنگ آنتیک دارد. اگر تمام دیوارهای آشپزخانه با سرامیک یا سنگ دکور شود، نمایی زشت و شلوغ ایجاد می کند که وقت گذراندن در آشپزخانه را سخت می کند. به همین دلیل و برای ایجاد تنوع در دکوراسیون، کاغذ دیواری گزینه خوبی است.
همچنین کاغذ دیواری ماندگاری بیشتری نسبت به رنگ دارد و نصب آن سریع و بدون بو است. درحالیکه بوی رنگ حداقل ۲ هفته زمان می برد تا کاملا از بین برود. درباره مزایای کاغذ دیواری نسبت به رنگ در مقاله “چرا کاغذ دیواری بهتر از رنگ است؟” بیشتر توضیح داده شده است.
مهمترین ویژگی های کاغذ دیواری آشپزخانه

کاغذ دیواری آشپزخانه باید از بهترین جنس و کیفیت انتخاب شود تا ماندگاری زیادی داشته و به مرور در فضای آشپزخانه زیبایی خود را از دست ندهد.
برای دیوار آشپزخانه حتما کاغذ دیواری قابل شستشو درجه سه (قابل شستشو با آب و مواد شوینده) انتخاب کنید که چرک و حتی چربی چسبیده به آن قابل پاک کردن باشد.

هر چه ضخامت کاغذ دیواری بیشتر بوده و روکش روی آن قوی تر باشد، کاغذ دیواری سخت تر خراش برمی دارد و پاره می شود. این ویژگی در آشپزخانه که فضای پر رفت و آمدی است و وسیله در آن زیاد جابجا می شود، اهمیت زیادی پیدا می کند.

قابلیت ترمیم کاغذ دیواری در صورت پارگی نیز مهم است. روش ترمیم کاغذ دیواری را می توانید در مقاله “نگهداری از کاغذ دیواری” بخوانید.


یکی از مهم ترین ویژگی های کاغذ دیواری های مرغوب عدم جذب دوده و چرک است. در حالیکه رنگ دیواربه شدت چرک تاب است و دوده می گیرد، کاغذ دیواری های مرغوب آلوده نمی شوند. این ویژگی دوام کاغذ دیواری را بر روی دیوار آشپزخانه بالا برده و زیبایی آن را حفظ می کند.
قیمت کاغذ دیواری آشپزخانه
قیمت تمام نمونه کاغذ دیواری های موجود در یک آلبوم کاغذ دیواری با هم یکی است. به همین دلیل قیمت کاغذ دیواری آشپزخانه با کاغذ دیواری سالن یا کاغذ دیواری اتاق تفاوتی ندارد. از آنجا که کیفیت کاغذ دیواری آشپزخانه باید بالا باشد، بهتر است از فروشگاه کاغذ دیواری نکست خرید کنید چون در عین حال که قیمت مناسبی دارند بهترین کیفیت را ارایه می دهد. به علاوه، با توجه به مساحت معمول یک آشپزخانه، معمولا تعداد رول استفاده شده برای دیوارهای آن بسیار کم است (در مورد کاغذ دیواری کره ای، فقط یک رول لازم است) و هزینه زیادی نخواهد داشت.

از بهترین طرح های کاغذ دیواری دیدن کنید:

+ نوشته شده در شنبه 20 مهر 1398ساعت 9:09 توسط کاغذ دیواری | | تعداد بازدید : 271

رنگ یا کاغذ دیواری؟

رنگ یا کاغذ دیواری؟

مزایای استفاده از کاغذ دیواری بر رنگ به چند دلیل میتوان گفت که کاغذ دیواری از رنگ بهتر است!
1- قیمت کاغذ دیواری : برای مثال شما اگر بخواهید یک خانه ی 100 متری را که دارای پذیرایی و دو اطاق می باشد را نقاشی کنید، چیزی حدود 3.500.000 تومان باید پرداخت کنید که این فقط شامل رنگ کردن دیوارها و سقف میباشد و اگر ساختمان گچ بری هم داشته باشد برای مثال فقط دو ردیف گچ بری چیزی حدود 850.000 تومان به مبلغ اضافه میشود. اما اگر بخواهید آن را کاغذ کنید چیزی حدود 10 رول کاغذ دیواری کره ای 16.5 متری نیاز دارید که قیمت کاغذ دیواریها متفاوت است.
اگر با قیمت معقول 165.000 الی 280.000 تومان و همچنین هزینه نصب را در نظر بگیریم هزینه ی کاغذ دیواری بین 2.000.000 الی 3.200.000 تومان متغییر خواهد شد . پس متوجه میشوید که هزینه چندان تفاوتی نخواهد داشت.
2- تنوع کاغذ دیواری: رنگها به چند دسته ی پلاستیکی –روغنی –اکریلی- پلی استر و چند نمونه ی دیگر تقسیم بندی میشود که برای درآوردن طرحهای دلخواه میتوان آنها را به چندین طرح کلی درآورد که در اکثر طرحها و ساختمانها بیش از چند طرح و رنگ استفاده می شود. اما تنوع کاغذ دیواری بعد از چند دهه تکرار امروزه به جایی رسیده که سالیانه شاهد ورود چندین آلبوم جدید از شرکتها با تنوع چند هزار در آلبومهای جدید هستیم. همچنین طرح های بسیار متنوع کاغذ دیواری های امروزی پاسخگوی هر نوع سلیقه ای هستند.

3- سرعت اجرا : امروزه در قرنی که به آن قرن اتم گفته میشود و مردم حتی برای درست کردن غذا و یا استراحت و تفریح وقت کافی ندارند !!!

آیا میتوان گفت که یک خانه با اثاث را حدود 3 هفته یا بیشتر نایلون پیچ کرد و منتظر ماند که نقاشان عزیز تا چند روز دیگر کار دارند و میخواهند در و دیوار را رنگ کنند؟
اما کاغذ دیواری کردن همچین خانه ای در حدود 2 روز کار دارد و اگر آن را با رنگ مقایسه کنیم چیزی حدود 10% زمان رنگ را به خود اختصاص میدهد.که این تفاوت زمان هم بسیار شگرف و باور نکردنیست.
4- نداشتن ریخت و پاش: برای رنگ نیاز است که فرشها و مبلها جمع شده و روری آنها را نایلون کشید. ریختن رنگها به تمام نقاط خانه به همراه گرد و خاک هنگام سمباده زنی باعث میشود که تمام اثاثه و لوازم بعد از کار گرد گیری و دستمال کشی شود. وسایل نقاش از قبیل حلبهای روغن و رنگ و تینر و نردبان های بلند و ... خانه ی شما را برای چند هفته به میدان جنگی تبدیل میکند که به آسایش و روان شما لطمه میزند . بوی بد رنگ و تینر هم بر این جنگ نابرابر میافزاید تا شما را بعد از چند روز از پا درآورده و از کرده ی خویش پشیمان کند. برای کاغذ دیواری کافیست که فرشها را به فاصله ی 1 متر از دیوارها تا کرده و منتظر شوید که دیوارها کاغذ شود و بعد شما با یک تی کشیدن ساده میتوانید به راحتی لکه های احتمالی از چسب کاغذ دیواری را پاک کرده و فرش را تا کنید.
حتی میتوان در محل های خیلی شلوغ خانه که اثاثیه ی فراوانی وجود دارد و جابجایی آنها مشکل است قدم به قدم و دیوار به دیوار این کارها را انجام داد که صاحب خانه با مشکل بزرگ جابه جایی وسایل مواجه نشود. چسب بی بو و حلال با آب که به راحتی با آب حتی بعد از خشک شدن تمیز میشود یکی از بزرگترین مزییت های کاغذ دیواریست.

استفاده از كاغذ دیواری این امكان را فراهم می كند كه به جای طرح های ساده و محدود قابل اجرا با رنگ های ساختمانی، گستره وسیعی از طرح ها و حتی بافت های گوناگون را انتخاب كنیم.
اگر به منزل جدیدی نقل مكان می كنید یا قصد دارید دكوراسیون منزلتان را عوض كنید، پیش از آن كه با یك نقاش ساختمانی قراردادی عقد كنید به امكانات دیگری كه برای پوشش دیوارهای منزلتان وجود دارند نیز بیاندیشید. به عنوان مثال، چرا این بار از كاغذ دیواری استفاده نمی كنید؟
اگر از رنگ های یك دست و ساده برای پوشش دیوارهای منزل خسته شده اید یا بوی رنگ شما را آزار می دهد بهترین چاره برای شما استفاده از كاغذ دیواری است.
كاغذ دیواری نسبت به رنگ امكان مانور بیشتری در تصحیح نمای ظاهری خانه در اختیار ما قرار می دهد به عنوان مثال برای كوتاه تر جلوه دادن ارتفاع سقف یك اتاق به راحتی می توانیم از كاغذهایی با طرح های افقی استفاده كنیم و یا استفاده از كاغذ دیواری های بافت دار علاوه بر عمق بخشیدن به دیوارهای اتاق، صدای محیط را نیز جذب می كنند و نسبت به سطوح براق و صیقلی دیوارهای رنگ شده از انعكاس صدا جلوگیری می كنند.
همچنین طرح های بسیار متنوع كاغذ دیواری های امروزی پاسخگوی هر نوع سلیقه ای هستند. چنانچه فضایی آرام و آرامش بخش را می پسندید از انواع كاغذ دیواری های گلدار با رنگ های ملایم استفاده كنید و یا چنانچه از فضایی پرانرژی و زنده لذت می برید كاغذ دیواری هایی با رنگ های درخشان و شاد و طرح های مدرن و هندسی را به كار ببرید.
دوام و کیفیت کاغذ دیواری:


در هر کالایی بخصوص کالایی که برای ساختمان به کار می رود، کیفیت و دوام بیشترین اهمیت را دارد. از قدیم وقتی خانه هایمان را رنگ می کردیم، اولین اتفاقی که باعث می شد از رنگ زده شویم، دوده ای بود که بالای شوفاژ و بخاری روی رنگ دیوار می نشست و اگر رنگ کیفیت خوبی داشت و قابل شستشو بود، بعد از تمیز کردن با دستمال نم، رد دستمال روی دیوار می ماند و ظاهر دیوار را بدتر می کرد. رنگ خیلی زود کثیف می شود، خط خودکار و سایر کثیفی ها از روی آن پاک نمی شود و خیلی زود و زیاد می ریزد. شاید همین نقاط ضعف و مشکلات رنگ یکی از دلایل رایج شدن کاغذ دیواری باشد.

بزرگترین مزیت کاغذ دیواری های باکیفیت این است که دوده جذب نمی کنند و چرک تاب نیستند. برای خیلی افراد این ویژگی ها در ابتدا باورنکردنی است، ولی پس از مدتی استفاده از کاغذ دیواری باور می کنند که کاغذ دیواری واقعا ضد دوده و غبار است. کاغذ دیواری بر خلاف رنگ دوده نمی گیرد و کثیف نمی شود. اگر خط خودکار یا ماژیک یا مواد غذایی روی آن بیوفتد، با آب و مایع ظرفشویی قابل شستشو است که طریقه شستن کاغذ دیواری در مقاله “کاغذ دیواری قابل شستشو” و توضیح داده شده است. این ویژگی کاغذ دیواری های مرغوب، دوام آنها را بیشتر می کند و مهمترین مزیت کاغذ دیواری نصبت به رنگ دیوار را رقم می زند.

قیمت کاغذ دیواری:

در اینجا مقصود مقایسه قیمت کاغذ دیواری و قیمت رنگ ساختمانی است. رنگ هم مانند کاغذ دیواری از نظر کیفیت و جنس انواع مختلف دارد که مطمئنا در قیمت آن تفاوت ایجاد می کند. قیمت کاغذ دیواری به طور کلی بالاتر از قیمت رنگ است. این تفاوت برای یکی از بهترین انواع کاغذ دیواری و بهترین رنگ ساختمانی ۵-۷ هزار تومان در ازای هر مترمربع است. درحالیکه این تفاوت برای کاغذ دیواری مرغوب و رنگ بی کیفیت به ۱۰ تا ۱۲ هزار تومان در ازای هر مترمربع می رسد.نصب آسان و بدون بو کاغذ دیواری:

بعضی افراد به بوی رنگ آلرژی دارند و هنگام رنگ خانه واقعا اذیت می شوند. حتی رنگهای بدون بو هم این مشکل را حل نمی کند. برای رنگ خانه، باید فضا را تقریبا خالی کرد. چراکه رنگ همه جا می ریزد. رنگ آمیزی خانه چند روز طول می کشد و خشک شدن آن بیشتر. به همین دلایل، رنگ آمیزی ساختمان پروژه ای سخت و طولانی است.
+ نوشته شده در شنبه 20 مهر 1398ساعت 8:43 توسط کاغذ دیواری | | تعداد بازدید : 81

چرا کاغذ دیواری نکست؟

چرا کاغذ دیواری نکست؟

شرکت و سایت های زیادی وجود دارند که کاغذ دیواری می فروشند. این سوال پیش می آید که چرا کاغذ دیواری نکست؟
تمام کاغذ دیواری های ارایه شده در سایت فروشگاه نکست وارد شده توسط کاغذ دیواری خود این شرکت بوده و انبار آن تماما متعلق با این شرکت می باشد.

مدیریت شرکت نکست به جاهای مختلفی کاغذ دیواری در دنیا سفر کرده است و آلبوم های زیادی از کاغذ دیواری را بررسی کرده و نهایتا بهترین گلچین کاغذ دیواری را انتخاب کرده است. موارد زیر دلایلی بر این هستند که نکست بهترین است: 1. طرح های متنوع برای هر سلیقه شامل: کاغذ دیواری مدرن، کاغذ دیواری داماسک، کاغذ دیواری اتاق کودک، کاغذ دیواری ساده و ...
 2. آلبوم کاغذ دیواری بروز 2019
 3. قیمت های مناسب تخفیف دار به دلیل حذف واسطه ها
 4. کاملا قابل شستشو حتی با مواد سفید کننده
 5. رول های 16.5 متری و کاهش پرتی کاغذ
 6. دارای خاصیت کاغذ دیواری بزرگنمایی سالن
 7. دارای خاصیت ضد دوده با فناوری کاغذ دیواری نانوتکنولوژی با گارانتی کاغذ دیواری 10 سال
 8. عایق حرارتیکاغذ دیواری
 9. عایق صوتی کاغذ دیواری
 10. تعهد و پاسخگو بودن فروشگاه کاغذ دیواری نکست در قبال مشتریان


شما هم از امروز می توانید زندگی خود را با کاغذ دیواری نکست به زیباترین شکل تزیین کنید.

+ نوشته شده در شنبه 20 مهر 1398ساعت 8:42 توسط کاغذ دیواری | | تعداد بازدید : 80

محاسبه تعداد رول کاغذ دیواری مورد نیاز

0

محاسبه تعداد رول کاغذ دیواری مورد نیاز

محاسبه تعداد رول کاغذ دیواری مورد نیاز

1- ابتدا ارتفاع کامل دیوار را از سقف تا کف اندازه گیری نمایید.
2- سپس عرض دیوارهایی را که می خواهید از کاغذ دیواری بخصوصی استفاده نمایید را اندازه گیری کنید. سپس این اندازه های عرض دیوار را با یکدیگر جمع نمایید. 3- ارتفاع دیوار را در مجموع عرض ها ضرب کنید. این مقدار مساحت کل کاغذ دیواری مورد نیازتان است.
4- مساحت کل را بر 16.5 متر تقسیم کنید. تعداد رول های مورد نیاز محاسبه می شود. (مساحت هر رول کاغذ دیواری کره ای 16.5 متر مربع است.)

به طور نرمال برای کاغذ دیواری های کره ای که 16.5 متر مربع را پوشش می دهند، و برای ارتفاع خانه های معمولی یعنی 2.7 الی 2.8 متر هر رول تقریبا 5 برش می دهد و با توجه به اینکه عرض رول های کاغذ دیواری 1.06 متر است، هر رول تقریبا 5.3 متر از پهنای دیوار را پوشش می دهد.
توجه کنید در صورتی که کاغذ دیواریتان طرح دار است مقدار پرتی کاغذ دیواری بیشتر می شود چون مقداری از آن صرف انطباق می گردد.

اصول زیر سازی دیوار قبل از نصب کاغذ دیواری

یک سوال که خریداران کاغذ دیواری مطرح می کنند، نیاز دیوار به زیرسازی قبل از نصب کاغذ دیواری است. اصولا برای نصب کاغذ دیواری فرض بر این است که دیوار کاملا صاف، بدون شوره گچ و رنگ و بدون کنده کاری است. اگر غیر از این باشد دیوار قبل از نصب کاغذ دیواری نیاز به زیرسازی دارد. در این مقاله به انواع سطوحی که کاغذ دیواریبا زیرسازی و بدون زیرسازی روی آن نصب می شود و مشکلاتی که پس از نصب کاغذ دیواری روی دیوار نم دار پیش می آید، اشاره می کنیم.


زیرسازی دیوار چیست؟
برطرف کردن عیب و ایراد دیوار نظیر ترک خوردگی و پرکردن تکه های کنده شده گچ دیوار را زیرسازی می گویند. زیرسازی دیوار توسط نصاب کاغذ دیواری انجام می شود که در این زمینه حرفه ای است و لوازم و مواد مورد نیاز زیرسازی را دارد. زیرسازی دیوار غالبا با بتونه کاری انجام می شود. نصاب کاغذدیواری با بتونه و به وسیله کاردک تکه های کنده شده و ترک خورده دیوار را می پوشاند و دیوار را کاملا صاف و آماده نصب کاغذدیواری می کند.

زیرسازی دیوار باید قبل از کاغذ دیواری انجام شود، ولی خشک شدن بتونه نیاز به زمان زیادی ندارد. به همین دلیل می توان یک ساعت پس از زیرسازی دیوار، کاغذ دیواری را نصب کرد.هزینه زیرسازی دیوار چقدر است؟
زیرسازی دیواری برخلاف نصب کاغذ دیواری هزینه کاغذ دیواری مشخص و ثابتی ندارد، بلکه بر حسب متراژ دیوار، جنس سطحی که کاغذ دیواری روی آن نصب می شود و مدت زمانی که وقت می گیرد، فرق می کند. بنابراین بهتر است قبل از انجام زیرسازی و پس از بازدید فضا توسط نصاب کاغذ دیواری، هزینه را از نصاب کاغذ دیواری پرسیده و با او در این مورد مذاکره کنید. اما معمولا هزینه زیرسازی بین ۱۲۰۰۰۰ تومان تا ۲۰۰۰۰۰ تومان متغیر است. درد بیشتر موارد دیوار تقریبا تر و تمیز بوده و نیاز به زیر سازی خاصی کاغذ دیواری ندارد و برای همین نصاب هزینه اضافی برای زیر سازی کاغذ دیواری نمی گیرد.

نصب کاغذ دیواری روی گچ و رنگ

کاغذ دیواری به راحتی روی گچ و رنگ نصب می شود و برای نصب آن صرفا نیاز به چسب کاغذ دیواری است که نصاب ها با خود می آورند. اگر دیوار کاغذ دیواری ترک خورده باشد یا تکه هایی از گچ و رنگ دیوار کنده شده باشد، باید قبل از نصب کاغذ دیواری، زیر سازی انجام شود. همچنین اگر دیوار قبلا خیس کاغذ دیواری بوده باشد و گچ و رنگ ریخته باشد (به اصطلاح دیوار شوره داشته باشد)، نیاز به زیرسازی قبل از نصب کاغذ دیواری است. زیرسازی خرابی های دیوار گچی و کاغذ دیواری رنگ زیاد زمان بر نیست و سریع انجام می شود.


نصب کاغذ دیواری روی مولتی کالر

همانطور که می دانید، مولتی کالر کاغذ دیواری برجستگی و فرورفتگی دارد، درحالیکه برای نصب کاغذ دیواری، دیوار باید کاملا صاف باشد. به همین دلیل باید با بتونه تمام سطح دیوار کاغذ دیواری را صاف کرد و سپس کاغذ دیواری را نصب کرد. زیرسازی دیوار مولتی کالر کاغذ دیواری زمان بر و هزینه بر است.

نصب کاغذ دیواری روی کمد و در چوبی

همانطور که در مقاله “نصب کاغذدیواری” و “کاغذ دیواری اتاق” گفته شد، کاغذ دیواری به راحتی روی چوب می چسبد و نیاز به زیرسازی ندارد. کاغذ دیواری به همین دلیل نصب کاغذدیواری روی کمد و در امکان پذیر است. مگر آنکه قسمتی از چوب یا ام دی اف کنده کاغذ دیواری شده باشد که در این صورت، نصاب باید ابتدا خرابی ها کاغذ دیواری را درست کرده و سپس کاغذ دیواری را نصب کند.
نصب کاغذ دیواری روی کمد و در فلزی
اگر قصد نصب کاغذ دیواری روی سطح فلزی را دارید، بهتر است بدانید که خوشبختانه نصب کاغذ دیواری روی کمد و در فلزی امکان پذیر است. اما اگر سطح فلز برآمدگی داشته باشد، قابل ترمیم نیست و کاغذ دیواری نیز به همان صورت روی آن نصب شده و در (یا کمد) بعد از نصب کاغذ دیواری نیز برآمدگی را نشان می دهد. نصب کاغذ دیواری روی فلز، نیاز به زیرسازی ندارد، مگر آنکه از قبل کاغذ دیواری روی آن نصب شده باشد که در این صورت باید ابتدا کاغذ دیواری قبلی را جدا کرد.

نصب کاغذ دیواری روی دیوار نم دار
متاسفانه دیوار خیلی از خانه ها نم دارد و هرگز هم خشک نمی شود. نصب کاغذ دیواری روی چنین دیواری توصیه کاغذ دیواری نمی شود. اما اگر حتما قصد نصب کاغذ دیواری قابل شستشو را دارید و امکان خشک کردن دیوار هم نیست، باید کاغذ دیواری را از بهترین کیفیت موجود در بازار انتخاب کاغذ دیواری کنید. اگر جنس کاغذ دیواری مرغوب باشد، با وجود نم مداوم دیوار، پوسیده و کنده نمی شود. تنها مشکلی کاغذ دیواری که بوجود می آید این است که لکه های آب (در قسمت های خیس دیوار) کم و کاغذ دیواری بیش از روی کاغذ دیواری مشخص است. یعنی رنگ کاغذ دیواری در آن قسمت ها تیره تر کاغذ دیواری نشان می دهد. برای جلوگیری کاغذ دیواری از این مشکل نیز می توان برای دیوار نمناک، کاغذ دیواری تیره رنگ انتخاب کرد.برای مشاهده کاغذدیواری تخفیف خورده اینجا کلیک کنید. کاغذ دیواری ارزان
+ نوشته شده در شنبه 20 مهر 1398ساعت 8:40 توسط کاغذ دیواری | | تعداد بازدید : 96

چرا کاغذ دیواری نکست؟

شرکت و سایت های زیادی وجود دارند که کاغذ دیواری می فروشند. این سوال پیش می آید که چرا کاغذ دیواری نکست؟

تمام کاغذ دیواری های ارایه شده در سایت فروشگاه نکست وارد شده توسط خود این شرکت بوده و انبار آن تماما متعلق با این شرکت می باشد.

مدیریت شرکت نکست به جاهای مختلفی در دنیا سفر کرده است و آلبوم های زیادی از کاغذ دیواری را بررسی کرده و نهایتا بهترین گلچین را انتخاب کرده است. موارد زیر دلایلی بر این هستند که نکست بهترین است:

مقالات کاغذ دیواری حتما بخوانید: نکات انتخاب کاغذدیواری پشت ال سی دی

 1. طرح های متنوع برای هر سلیقه شامل: کاغذ دیواری مدرن، کاغذ دیواری داماسک، کاغذ دیواری اتاق کودک، کاغذ دیواری ساده و ...
 2. آلبوم کاغذ دیواری بروز 2019
 3. قیمت های مناسب تخفیف دار به دلیل حذف واسطه ها
 4. کاملا قابل شستشو حتی با مواد سفید کننده
 5. رول های 16.5 متری و کاهش پرتی کاغذ
 6. دارای خاصیت بزرگنمایی سالن
 7. دارای خاصیت ضد دوده با فناوری نانوتکنولوژی با گارانتی 10 سال
 8. عایق حرارتی
 9. عایق صوتی
 10. تعهد و پاسخگو بودن فروشگاه نکست در قبال مشتریان

مقالات کاغذ دیواری حتما بخوانید: 11 نمونه عالی از کاغذ دیواری گل دار

شما هم از امروز می توانید زندگی خود را با کاغذ دیواری نکست به زیباترین شکل تزیین کنید.

مشاهده طرح های تخفیف خورده در فروشگاه نکست:

 کاغذ دیواری قیمت مناسب

برای مشاهده طرح ها کلیک کنید

کاغذ دیواری ارزان قابل شستشو

برای مشاهده طرح ها کلیک کنید

کاغذ دیواری ارزان قیمت

برای مشاهده طرح ها کلیک کنید

کاغذ دیواری قیمت

برای مشاهده طرح ها کلیک کنید

کاغذ دیواری سه بعدی ایتالیایی

برای مشاهده طرح ها کلیک کنید

مقالات کاغذ دیواری حتما بخوانید: محاسبه تعداد رول کاغذ دیواری مورد نیاز
+ نوشته شده در شنبه 6 مهر 1398ساعت 9:53 توسط کاغذ دیواری | | تعداد بازدید : 65

نصب کاغذ دیواری روی کاغذ دیواری

Follow my blog with Bloglovin

سوالی که برای خیلی از مشتریان پیش می آید این است که جایی که کاغذ دیواری دارد را می شود مجددا کاغذ دیواری زد. پاسخ این است که کاغذ دیواری را نمیشود روی هم زد و باید ابتدا کاغذ دیواری قبلی را جدا نموده زیر سازی انجام داد و مجددا کاغذ دیواری نصب کرد. .

مقالات کاغذ دیواری حتما بخوانید: زیرسازی دیوار قبل از نصب کاغذ دیواری

اگر کاغذ دیواری را روی کاغذ دیواری نصب کنید پس از مدتی جدا خواهد شد.

کندن کاغذ دیواری” در مقاله جداگانه ای به اسم “مراحل کندن کاغذ دیواری از روی دیوار” توضیح داده شده است. نیازی نیست کار کندن کاغذ دیواری را خودتان انجام دهید. از آنجایی که چسب کاغذ دیواری در آب قابل حل است به راحتی با استفاده از آب و کاردک کاغذ دیواری از روی دیوار کنده می شود. پس از آن باید دیوار را زیر سازی کرد و با استفاده از بتونه کاری سطح صافی را آماده کرد و پس از خشک شدن می توان روی آن به راحتی کاغذ دیواری نصب کرد.

مقالات کاغذ دیواری حتما بخوانید: گام به گام آموزش نصب کاغذ دیواری

کاغذ دیواری گلدار، کاغذ دیواری اتاق، کاغذ دیواری نشیمن، کاغذ دیواری منزل، کاغذ دیواری لابی، کاغذ دیواری پذیرایی

از بهترین طرح های کاغذ دیواری دیدن کنید:

کاغذ دیواری تخفیف خورده کاغذ دیواری 70% تخفیف کاغذ دیواری تخفیف خورده کاغذ دیواری اتاق کودک
کاغذ دیواری تخفیف خورده کاغذ دیواری مجلل سه بعدی کاغذ دیواری تخفیف خورده فروش ویژه کاغذ دیواری

مقالات کاغذ دیواری حتما بخوانید: چند رول کاغذ دیواری بخرم که نه کم بیارم نه زیاد
+ نوشته شده در شنبه 6 مهر 1398ساعت 9:52 توسط کاغذ دیواری | | تعداد بازدید : 79

نکات اتخاب بهترین کاغذ دیواری

نکات گفته شده در این مقاله به شما کمک می کند تا بهترین انتخاب کاغذ دیواری را برای خانه یا محل کار خود داشته باشید.

انتخاب درست رنگ کاغذ دیواری:

رنگ به فضا روح می دهد. برای بزرگ تر نشان دادن فضا و بلند تر نشان دادن سقف از کاغذ دیواری هایی با رنگ های سبز، آبی یا بنفش استفاده کنید. رنگ های سرد ملایم به محیط آرامش می دهند در حالی که رنگ های سرد تند به محیط هیجان می دهند.

انتخاب کاغذ دیواری با رنگ های گرم مانند قرمز، زرد و نارنجی به افراد حس گرم تری می دهد. این رنگ ها برای آب و هواهای گرم بیشتر کاربرد دارند. همچنین در اتاق هایی که شمالی هستند کاغذ دیواری با رنگ گرم کاربرد بیشتری دارد. هر قدر که رنگ تند تر باشد شور و هیجان بیشتری به محیط می دهد.

کاغذ دیواری

کاغذ دیواری

کاغذ دیواری

کاغذ دیواری

مقالات کاغذ دیواری حتما بخوانید: مهمترین نکات انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی منزل

بازی با نور:

در یک اتاق شمالی یا راهروی تاریک یا جایی که پنجره بزرگی ندارد دنبال انتخاب کاغذ دیواری باشید که نور را بازتاب دهد مانند کاغذ دیواری های روشن یا کاغذ دیواری هایی که در آنها بافت متالیک بکار رفته است. همچنین کاغذ دیواری هایی را در نظر بگیرید که سطح صاف و صیقلی دارند که نور را بیشتر بازتاب دهند. کاغذ دیواری با رنگ های تیره نور را جذب می کنند و باعث می شوند که دیوار نزدیک تر به نظر برسد و در نتیجه فضا کوچک تر به نظر بیاید. کاغذ دیواری هایی که بافت درشت دارند همچنین باعث می شوند که دیوار نزدیک تر به نظر برسد.

مقالات کاغذ دیواری حتما بخوانید: انتخاب کاغذ دیواری پشت ال سی دی

انتخاب طرح:

برای اینکه فضا حالت رسمی تری پیدا کند از طرح های درشت با رنگ های جذاب استفاده کنید. برای ایجاد فضای شاد و جوانانه از طرح های ریز با فاصله زیاد مانند طرح های خال خالی استفاده کنید. طرح های ریز فضا را بزرگتر نشان می دهند. اگر می خواهید فضای خالی را مبله نشان دهید از کاغذ دیواری طرح دار درشت با رنگ های جذاب و زمینه تیره استفاده کنید.اگر می خواهید به دیوارهای صاف عمق دهید از یک کاغذ دیواری با طرح درشت مشبک استفاده کنید.

کاغذ دیواری هایی که خطوط عمودی دارند ارتفاع را بیشتر نشان داده و به فضا حالت رسمی می دهد. کلا طرح های عمودی حتی اگر به شکل گل یا طرح دیگری باشد باعث می شود سقف بلند تر به نظر برسد. طرح های افقی بیشتر برای جاهای باریک و تنگ استفاده می شود که باز تر به نظر بیاید.

کاغذ دیواری

کاغذ دیواری

رعایت اعتدال در شلوغ یا خلوت بودن دیوارها:

دیواری که هیچ طرحی ندارد ممکن است خسته کننده باشد و همچنین دیوار شلوغ هم اعصاب خرد کن است. وقتی طرح های مختلفی را برای دیوارهای مجاور هم انتخاب می کنید در نظر داشته باشید که طیف رنگی یکسانی ئاشته باشند. در کاتالوگهای کاغذ دیواری معمولا طرح هایی که با هم هماهنگ می شند در کنار هم قرار می گیرند.

کاغذ دیواری

+ نوشته شده در شنبه 6 مهر 1398ساعت 9:46 توسط کاغذ دیواری | | تعداد بازدید : 67